Vánoce v chaloupce

20. března 2013 v 15:34 | Studentka007 |  Moje tvorba všeho typu...
Karolína byla smutná. Každé Vánoce v její malé chaloupce probíhaly stejně. Nikdo ji nepopřál štěstí a zdraví, nikdo ji nepřišel navštívit.

Karolína byla totiž stařenka, která bydlela na samotě u lesa. Neměla žádné přátele, jen se občas dobelhala do vesnice pro potraviny. Nikdo ji neznal, nikdo jí nepomohl. A teď, když byly Vánoce za dveřmi, bylo Karolíně ještě hůř, než kdy předtím.

24. prosince odpoledne se vyšla Karolína projít zasněženým lesem. Nasbírala trochu dříví a nasypala do krmítka ptáčkům. Potom si přichystala skromnou vánoční večeři. Dala se do pletení, když najednou někdo zaklepal na dveře. Než došla ke dveřím, nikdo už tam nebyl. Na prahu ležela jen velká děravá krabice. Protože na mrazu byla stařence zima, vzala krabici dovnitř. A jak byla překvapená, když uviděla její obsah! V krabici se choulilo malinkaté koťátko. Karolína byla v té chvíli tak šťastná, šťastnější, než všichni lidé na světě. Svou vánoční nadílku pojmenovala Vicky a hned jí nalila misku mléka.

O Silvestrovské noci, kdy se Karolína s koťátkem Vicky na klíně dívala na všechny ty zářící hvězdy na nočním nebi, kdosi opět zaklepal na dveře. Tentokrát však za dveřmi opravdu někdo stál. Byly to tři dívky z nedaleké vesnice, kam chodila Karolína pro potraviny. Nabídly se, že jí budou pomáhat s nákupy a domácí prací, a ptaly se, jak se má jejich koťátko. Stařenka byla moc ráda, že má konečně nějakou živou duši, se kterou si může popovídat. Patnáctiletá dívka Andrea přišla s nápadem Karolínu rozveselit. Pak tu stála dvanáctiletá Michaela, která přinesla tác plný vánočního cukroví, a sedmiletá Aneta. Děti zůstaly se stařenkou dlouho do noci a Karolíně už nikdy nebylo smutno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

HOT or NOT březen (http://studentka007.blog.cz/1303/hot-or-not)

HOT
NOT

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama